خلاصه کتاب پدر پولدار پدر بی پول نوشته رابرت کیوساکی

خلاصه کتاب پدر پول دار پدر فقیر

خلاصه کتاب پدر پولدار پدر بی پول نوشته رابرت کیوساکی

پدر پول دار پدر فقیر (پدر پولدار پدر بی پول) پر فروش ترین کتاب موفقیت و توسعه مالی در تمام تاریخ و جز پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز یکی از کتاب‌های معروف و محبوب از نویسنده معروف رابرت کیوساکی است و در این مقاله خلاصه‌ای ارزشمند از این کتاب را برای شما آورده‌ایم که می‌توانید مطالعه کنید.

مقاله مرتبط:

معرفی و دانلود کتاب پدر پولدار پدر فقیر رابرت کیوساکی

 

رابرت تی کیوساکی این کتاب را در سبک خود‌زندگی‌نامه ای و با توصیه‌‌های شخصی خودش ترکیب می‌کند تا مراحل رسیدن به ثروت و استقلال مالی را شرح دهد. می تونید زندگی نامه رابرت کیوساکی رو از اینجا بخونید

پدر پولدارنویسنده بر این باور است که در این کتاب پُرفروشِ مجله نیویورک تایمز، نکاتی را می‌آموزد که هرگز در جامعه نیاموخته‌ایم. از نظر او، آنچه طبقۀ بالاتر به فرزندان‌شان منتقل می‌کنند، دانش ضروری برای کسب ثروت یعنی «ثروتمند ماندن» است. کیوساکی ماجرای دوران سرمایه‌گذاری فوق‌العاده موفق‌ و بازنشستگی زودرس خودش در ۴۷ سالگی را برای تأیید ادعاهایش تعریف می‌کند.

رابرت کیوساکی

آقای رابرت تورو کیوساکی (Robert Toru Kiyosaki) متولد ۸ آوریل ۱۹۴۷  کارآفرین، سرمایه‌گذار و نویسنده کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول است. همچنین کتاب کسب ثروت به روش پدر پولدار نیز که در واقع، ادامه مباحث کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول می‌باشد، از آثار اوست.شباهت وی به ژاپنی‌ها به دلیل دورگه بودن او است.

خانواده‌اش ترکیبی از مدرسان ممتاز و برجسته آمریکا و پدرش رئیس آموزش و پرورش ایالت هاوایی بود.

سخنران و نویسنده مشهور، آنتونی رابینز در مورد کیوساکی می‌گوید: کار رابرت کیوساکی در امر آموزش، کاری نیرومند، عمیق، شگرف و دگرگون‌کننده است. من در برابر تلاش‌هایش سر تعظیم فرو می‌آورم و به تمام مردم، شرکت در این کلاس‌ها را توصیه می‌کنم.

 

از زمان انتشار (2001) تا سال 2016 موفق به فروش 26 میلیون نسخه شد و به 51 زبان متخلف ترجمه شده این آمار واقعاً شگفت‌انگیز و عجیب است و قدرت این کتاب را نشان می‌دهد. کتاب مورد بحث از جمله آثار بی‌نظیر در حوزه رشد و توسعه فردی، سرمایه‌گذاری و موفقیت است. رابرت کیوساکی این کتاب بی‌نظیر، جذاب و آموزنده را نوشت و به بازار عرضه کردند. در کتاب پدر پولدار پدر بی پول با عنوان انگلیسی « Rich Dad Poor Dad » به زندگی دو پدر می‌پردازیم که یکی معلم و فقیر و دیگری پولدار بود. سبک زندگی این دو پدر می‌تواند واقعاً مهم و تأثیرگذار باشد

خلاصه کتاب پدر پولدار

پدر پولدار پدر فقیر

مقدمه‌ای بر خلاصه کتاب پدر پولدار پدر بی پول

از کجا می‌توانیم دربارۀ پول یاد بگیریم؟ آیا در مدرسه این امکان برای ما وجود دارد؟ احتمالاً شما هم این جمله را شنیده‌اید که ثروتمندان روزبه‌روز ثروتمندتر، و فقیران فقیرتر می‌شوند. چرا؟

وقتی به گذشته برمی‌گردم و به آموزه‌هایی می‌اندیشم که در کودکی دربارۀ پول به ما یاد داده‌اند، احساس تأسف می‌کنم.

درواقع در مدرسه هیچ چیزی دربارۀ پول به ما یاد نداده‌اند. شاید برای همین است که عادت داریم که از همان ابتدا، زندگی‌مان را غرق در وام و قسط و قرض بنا کنیم. حال که مدرسه در آموزش برنامه‌ریزی برای پول درآوردن هیچ برنامه‌ای ندارد، تنها منبع آموزشی کودکان دربارۀ پول، والدین خواهند بود.

پدر پولدار پدر بی پول، داستان زندگی من است. پدر واقعی خودم پدر فقیری است که عمری را به کار کارمندی سپری کرده است و با قرض و وام و قسط، درجا می‌زند.

هرچند پدرم در زندگی به دارایی‌های با‌ارزشی هم رسیده است: یک خانه قسطی، یک ماشین قسطی و تفریحاتی در همین سطح؛ اما پدر پولدار با اعتقاد دیگری زندگی کرده است.

وی بر این عقیده است که پول باید برای او کار کند تا او برای پول. همین عقیده سبب شده است تا پدر پولدار حتی در سفر و تفریحات نیز بیشتر از پدر فقیر درآمد داشته باشد.

فصل اول : شروع داستان پدر پولدار و پدر فقیر

من دو پدر داشتم ، یکی پولدار و دیگری بی پول. اولی تحصیلکرده و باهوش بود،او مدرک دکتری داشت و دوره ی چهار ساله ی دانشگاه را در کمتر از دو سال به پایان رسانده بود.

پدر دیگرم (پدربهترین دوستم)،حتی کلاس هشتم ابتدایی را تمام نکرده بود. هر دوی آنها،در حرفه هایشان موفق بودند و تمام عمرشان را به سختی کار کرده بودند. هر دو درآمد قابل توجهی داشتند.

با این وجود یکی از آنها تمام عمر از نظر مالی در فقر و سختی زندگی می کرد. دیگری یکی از ثروتمند ترین مردان هاوایی بود. یکی وقتی مرد،ده ها میلیون دلار برای خانواده اش،سازمانها ی خیریه و کلیسایش به جا گذاشت حال آنکه دیگری پس از مرگش مقروض بود.

هر دو آنان،قوی،خردمند،توانا و با نفوذ بودند. و هر کدمشان به من نصایحی را کردند که نصایحشان متفاوت بود.هر کدام به تحصیلات بالای دانشگاهی معتقد بودند،اما رشته ی پیشنهادیشان یکی نبود.

من به عوض اینکه به سادگی،آن نظرات را بپذیرم یا رد کنم،نا خود آگاه به مقایسه،تفکر بیشتر و سپس انتخاب آنها پرداختم.

مقالات مرتبط

بیوگرافی جک ما، مؤسس گروه علی بابا و ثروتمندترین شخص آسیا

زندگی نامه و بیوگرافی گرنت کاردون

تفاوت نگرش

یکی از دلایلی که پولدار،هرروز پولدارتر شده و اقشار متوسط،در میان قرض و قوله هایشان دست و پا می زنند، این است که موضوع پول،فقط در خانه مطرح می شود نه در مدرسه.

اکثر ما،توسط والدینمان با پول آشنا می شویم. بنابراین،یک پدر و مادر بی پول چه چیزی در این خصوص میتوانند به بچه هایشان آموزش دهند؟

من به دلیل اینکه دو پدر با نفوذ داشتم،توانستم از هر دویشان در این خصوص،چیزهایی یاد بگیرم. مجبور بودم به نصایح هر دو فکر کنم و در این ارتباط،بینش با ارزشی از قدرت افکار هر کدام در زندگیهایشان به دست آورم. به عنوان مثال یکی از پدرهایم عادت به گفتن این جمله داشت:

«من نمی توانم ار عهده ی مخارج برآیم. »

پدر دیگرم گفتن این جمله را قدغن کرده بود و در عوض می گفت:

«چگونه میتوانم از عهده ی مخارج برآیم؟»

اولی یک عبارت بود و دیگری یک پرسش؟ اولی تو را تبرئه می کرد و دومی تو را به فکر وا می داشت. پدری که بعدا به سرعت پولدار شد همانی بود که عقیده داشت بیان جمله ی:«نمی توانم از عهده ی مخارج برآیم. »

اتوماتیک وار و ناخودآگاه مغز انسان را از حرکت باز می دارد. اما با مطرح کردن سؤال،مغز شروع به فعالیت می کند.

منظور او در خصوص پرورش مغز و به فعالیت وا داشتن آن، به این دلیل بود که عقیده داشت مغز،قدرتمندترین کامپیوتر دنیاست.

بیوگرافی و زندگینامه رابرت کیوساکی

مقاله مرتبط:

معرفی و دانلود کتاب پدر پولدار پدر فقیر رابرت کیوساکی

 

دو پدر و دو نگرش متفاوت

یکی از پدرهایم  توصیه میکرد: «خوب درس بخوان تا شرکت خوب برای کار کردن پیدا کنی. »

دیگری توصیه میکرد: «خوب درس بخوان تا بتوانی یک شرکت خوب درست کنی. »

یکی می گفت: «به علت اینکه من پولدار نیستم این است که شما بچه ها را دارم

دیگری اذعان میکرد: «دلیلی که باید من به خاطرش پولدارشوم شما بچه ها هستید. »

فرزند دو پدر قوی بودن به من اجازه داد،تأثیرات تفکرات متفاوت را،بر زندگی های افراد مختلف،مشاهده کنم و مقایسه کنم. من متوجه شدم،

مردم واقعا زندگی هایشان را از خلال افکارشان شکل میدهند.

پدر بی پول من می گفت:من به پول علاقه ای ندارم. یا می گفت:پول،موضوع مهمی نیست.

پدر پولدار من همیشه می گفت:پول،قدرت است.

گو اینکه،هر دو برای آموزش و تربیت،انسانهای قابل احترامی بودند ولی تصورات آنان در باب این که فکر می کنند چه چیزی برای یادگیری مهمتراست تفاوت داشت.

من برای پول کار نمی کنم. این کلماتی بود که او بارها و بارها تکرارش می کرد. بلکه پول است که برای من کار میکند…

 

مقالات مرتبط

بیوگرافی و زندگی نامه ایلان ماسک

زندگی نامه گری وی کارآفرین بزرگ مهاجر Gary Vaynerchuk

 

فصل دوم : شش نکته اصلی در کتاب پدر پولدار پدر بی پول

در کتاب پدر پولدار پدر بی پول شش نکته وجود دارد که پایه و اساس آموزه‌های رابرت کیوساکی است. در صورتی که افراد بتوانند این شش نکته را در زندگی خود به کار بگیرند، قطعاً می‌تواند به منابع مالی و ثروتی که همیشه در رویای خود می‌پرورانند دست پیدا کنند. این شش نکته عبارت است از:

 1. انسان پولدار برای رسیدن به پول کار نمی‌کند بلکه این پول است که برای او کار و به او خدمت می‌کند.
 2. به سواد مالی اهمیت بدهید و در زمینه مسائل مالی آموزش ببینید. مطمئن باشید که ارزشش را دارد و ضرر نخواهید کرد.
 3. تجارت خودتان را شروع کنید.
 4. تاریخچه مالیات و قدرت سازمان‌ها
 5. افراد ثروتمند، پول اختراع می‌کنند
 6. هدفتان از کار کردن را یادگیری در نظر بگیرید، هدفتان پول نباشد.

این شش نکته در این کتاب واقعاً بارز و مهم است. در صورتی که تمایل دارید در زندگی خود موفق شوید و به ثروت برسید، این شش نکته را در نظر بگیرید.

خلاصه کتاب پدر پولدار

بیوگرافی و زندگینامه رابرت کیوساکیفصل سوم: آموزش و واقع‌بینی؛ دو ستون اصلی چرخه ثروت

رابرت کیوساکی برای جذب مخاطب و فهماندن درست و هوشمندانه مطلب به او از روش داستان‌سرایی استفاده می‌کند. او پدر خودش را با پدر یکی از دوستانش مقایسه می‌کند که پدر خودش فقیر و پدر دوستش ثروتمند است.

او در این کتاب به خصوصیات این دو نفر اشاره می‌کند. پدر رابرت که یک معلم تلاشگر است، در مورد ممتاز بودن در مدرسه و تحصیل صحبت می‌کند و به فرزند خود یاد می‌کند که رزومه خود را چگونه بنویسد که بتواند در شرکت مورد نظر خود استخدام شود ولی پدر پولدار، قوانین و قواعد ثروت را به فرزند خودش آموزش می‌دهد.

پدر پولدار به جای پیدا کردن شغل، تمرکز خود را روی ایجاد شغل برای دیگران می‌گذارد. اینجاست که می‌توان فهمید تفاوت این دو پدر در نوع نگاهشان به مسئله ثروت است.

کسانی که تمایل دارند در زندگی به ثروت مورد نظر خودشان دست پیدا کنند، باید در این زمینه آموزش ببینند. افرادی که روی این کره خاکی راه می‌روند، تفاوت قابل توجهی با یکدیگر ندارند.

این آموزش و یادگیری است که افراد را از یکدیگر متمایز می‌کند. نکته دیگری که شما را به ثروتمند شدن نزدیک می‌کند، واقع‌بینی است. به عنوان مثال باید بدانیم که هر چه زودتر در مسیر ثروتمند شدن قدم بگذاریم، قاعدتاً زودتر ثروتمند می‌شویم.

رابرت کیوساکی در این کتاب می‌نویسد:

می‌توانید در هر سنی قدم در راه کسب ثروت بگذارید، ولی هرچه زودتر شروع کنید بهتر است.

البته این بخشی از واقع‌بینی است وگرنه خیلی از متخصصان بر این باور هستند که هیچ‌ وقت برای ثروتمند شدن دیر نیست. لازمه رسیدن به ثروت این است که انسان, علم ثروت را بیاموزد، وضعیت کنونی خود را به درستی ارزیابی کند، عادات درست و غلط خود را پیدا و روی رفع عادات غلط و تقویت عادات صحیح کار کند.

آموزش واقعی : صبر ترکیبی از عصبانیت و عشق است.

وقتی موضوع پول مطرح می شود. اکثریت مردم،مایلند آن را در کمال امنیت فکری و ایمنی کامل بدست آورند. بنابراین صبر در این خصوص راهنمای آنان نخواهد بود. بلکه ترس راهنمایشان است.
برای بیشتر مردم، پول بیشتر، زیر قرض رفتن بیشتر است.
پدر پولدارم،به آرامی و ملایمت در صندلی اش جابجاشد تا درست روبروی من قرار گیرد. پرسید:
آماده ی یاد گرفتن هستی؟
من به آهستگی سرم را تکان دادم.
همان طور که گفتم چیزهای زیادی است که تو باید یادبگیری. آموزش اینکه چگونه پول را در خدمت خودت به کار اندازی یک عمر آموزش است.

مردم عموما برای ۴سال به دانشگاه میروند و فکر می کنند که آموزششان به اتمام رسیده است. من از قبل می دانستم که آموزش من درباره ی پول به تمام عمرم به طول خواهد انجامید،

چون ساده بگویم هرچه بیشتر می فهمیدم بیشتر متوجه میشدم که چقدر کم می دانم و نیازمند دانستن بیشتر هم هستم.

غالب مردم ا ین موضوع را آموزش نمی بینند. آنان سر کار میروند، چک حقوقیشان را دریافت می کنند، آن را با مخارجشان هماهنگ می سازند و بس.

این است کل کارشان ودائم هم از این متعجبند که چرا دخل و خرجشان برابری نمی کند؟ آن گاه به این نتیجه می رسند که درآمد بیشتر مشکلشان را حل خواهد کرد. فقط تعداد معدودی می فهمند که :

مشکل آنان فقدان آموزشهای مالی است.

 

 

مقالات مرتبط

۱۲ شغل اینترنتی برتر در ایران و جهان

قدرت فروش اینترنتی

محصولات پرفروش در اینستاگرام که می توانید عالی بفروشید!

 

 

فصل چهارم خلاصه کتاب پدر پولدار : افراد ثروتمند هیچ‌گاه برای پول کار نمی‌کنند

اگر یک ثروت بزرگ را به یک برده بدهیم، او باز هم یک برده می‌ماند.

در بسیاری از مواقع افراد به شغل خود اهمیت زیادی می‌دهند. آن‌ها تصور می‌کنند که اگر برای رسیدن به پول کار کنند، روزی می‌توانند موفق شوند. این در حالی است که کیوساکی در کتاب پدر پولدار پدر بی پول از مخاطب خود می‌خواهد که هدف خود از کار کردن را یادگیری در نظر بگیرد.

بعضاً تصور می‌‎کنند که افراد ثروتمند اصلاً هیچ کار و شغلی ندارند. این تصور کاملاً اشتباه است. افراد ثروتمند مدام در حال مطالعه و پیدا کردن زمینه‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری هستند.

کیوساکی بر این باور است که این پول است که باید در خدمت آدمی باشد ولی متأسفانه در جامعه امروز شاهد عکس این ماجرا هستیم.

بسیاری برای رسیدن به پول خود را به آب و آتش می‌زنند و در نهایت به هدف خود نمی‌رسند. در واقع کسانی که برای پول کار می‌کنند پس از مدتی به برده پول تبدیل می‌شوند.

این جمله نشان می‌دهد که انسان به واسطه نگرش و دیدگاه خود می‌تواند یک ارباب یا برده باشد. واقعاً نگرش یعنی همه چیز! او جمله زیبای دیگر هم در این کتاب دارد که می‌گوید:

ترس از عدم پرداخت صورت حساب‌ها، ترس از اخراج شدن، ترس از شروع از صفر و ترس از نداشتن پول به اندازه کافی گاهی به قدری قدرت پیدا می‌کند که باعث می‌شود افراد فقط یک شغل داشته باشند. وقتی کسی تلاش می‌کند یک حرفه را یاد بگیرد و سپس دنبال پول بدود، ناچار این ترس نصیب او می‌شود. بسیاری از افراد در جامعه خود را برده پول می‌کنند و جالب است که از دست رئیس خود عصبانی هستند.

زندگینامه رابرت کیوساکی

زندگی نامه رابرت کیوساکی برای خواندن لمس کنید

درس شماره ی ۱: پولدارها برای پول کار نمی کنند.

برای سه هفته ی آینده من و مایک هفته ای سه ساعت یعنی شنبه به شنبه به رایگان کار می کردیم. کار مرا آزار نمی داد و روال عادی کار برایمان آسانتر شده بود. تنها ناراحتی ام از دست دادن مسابقات بسیار و عدم توانایی برای خرید معدود کتابها ی کمدی بود که قبلا می خریدم.

خلاصه کتاب پدر پولدار

دوره مستند راز پدر پولدار (رابرت کیوساکی)

دوره مستند راز های پدر پولدار از رابرت کیوساکی نویسنده پرفروش ترین کتاب حوزه مالی و موفقیت یعنی کتاب پدر پولدار پدر فقیر که محبوب ترین و موفق ترین کتاب موفقیت در دهه گذشته بوده و رابرت کیوساکی به وسیله این کتاب به شهرت جهانی رسید

رابرت کیوساکی یک کارآفرین و سرمایه گذار خطر پذیر است که به وسیله آموزش های پدر پولدار خود توانسته از جایی نزدیک به صفر به دارایی میلیاردی و همکاری با اشخاص برزگ تجارت دنیا برسد

رابرت کیوساکی با کتاب پدر پولدار و پدر فقیر تحولی بزرگی در دانش مالی جامعه ایجاد کرد به طوری که سالهاست پدر پولدار پدر فقیر در لیست پر فروش نیویورک تایمز قرار دارد و او همچنین نویسنده چندین کتاب پرفروش دیگر دنیا در مورد موفقیت و دانش مالی نیز هست.

در این دوره مستند می توانید با نگرش های مالی رابرت کیوساکی آشنا شوید و بتوانید سطح دانش مالی خود را در زندگی ارتقا بدهید در این دوره کیوساکی از رازی صحبت می کند که ثروتمندان از آن اطلاع دارند و اصلا دوست ندارند مردم متوسط و فقیر جامعه از آن اگاه بشود

در این دوره خواهید دید

ep1-تفاوت نگرش فقیر و ثروتمند

ep2-چرا ثروتمند ها ثروتمندتر می شوند سخنرانی تد

ep3-راز پدر پولدار سخنانی که دنیا را تکان داد!

ep4-مطالبی که ثروتمندان به فرزندانشان می آموزند- قسمت ویژه

کتاب پدر پولدار پدر فقیر نسخه فارسی ترجمه مووآتیم

کتاب پدر پولدار پدر فقیر نسخه اصلی انگلیسی

قسمت ویژه از گری وی

قسمت ویژه انگیزشی محمد علی کلی

در مجموع بیش از دو ساعت آموزش و دوره همراه کتاب معروف رابرت کیوساکی در دو نسخه ترجمه شده مووآ تیم و نسخه اصلی انگلیسی و دو ویدیو از قسمت ویژه سایت مووآ تیم

 

راههای تماشای این دوره :

از فروشگاه و خرید مستقیم دوره

خرید اشتراک سایت مووآ و دسترسی به آرشیو بزرگ مطالب

 

تریلر دوره

راز پدر پولدار(قسمت اول)

مشاهده قسمت دوم

تماشا قسمت سوم

مشاهده قسمت چهارم

 

 

فصل پنچم خلاصه کتاب پدر پولدار: تجارت خودتان را آغاز کنید

اولین و اصلی‌ترین دلیل محافظه‌‎کار بودن افراد فقیر و متوسط در زمینه مالی این است که از نظر مالی دانش کافی ندارند. آن‌ها مجبور هستند که تمام وقت خود را روی شغل خود بگذارند و از منطقه امن خود خارج نشوند. این در حالی است که رشد و موفقیت تنها از راه ریسک کردن به دست می‌آید.

در این فصل دو پیام مهم و کلیدی مطرح می‌شود:

 1. ابتدا، بدهی‌های خود را بپردازید و روی دارایی‌هایی سرمایه‌گذاری کنید که در سریع‌ترین زمان ممکن برای شما درآمد داشته باشند. به عنوان مثال می‌توانید مسکنی بخرید و آن را اجاره بدهید. این کار برای شما درآمد بسیار خوبی به همراه دارد.
 2. سعی کنید روی آموزش مالی وقت بگذارید و از نظر مالی سالم بمانید و تا جایی که امکان دارد منابع مالی خود را صرف سرمایه‌گذاری روی دارایی کنید.

فصل ششم خلاصه کتاب پدر پولدار : افراد ثروتمند پول می‌سازند

برخی از افراد می‌گویند جایی که ما زندگی می‌‎کنیم امکان خرید و فروش املاک و مستغلات وجود ندارد ولی این تفکر کاملاً اشتباه است؛ زیرا همیشه و در همه جا فرصت‌هایی هست که ما آن‌ها را نادیده می‌گیریم. اکثر مردم سواد کافی برای شناسایی و تشخیص فرصت‌هایی که در مقابل آن‌ها وجود دارد را ندارند.

 

یکی از درس‌های مهم دیگری که کتاب پدر پولدار پدر بی پول به ما یاد می‌دهد این است که ما باید به دنبال سرمایه‌گذاری روی فرصت‌هایی باشیم که سایر افراد به این فرصت‌ها فکر نمی‌کنند. این کار باعث می‌شود به سرمایه‌ای دست پیدا کنیم که سایر افراد نمی‌توانند به چنین سرمایه‌ای دست پیدا کنند. در این کتاب می‌خوانیم که سرمایه‌گذارها به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 1. سرمایه‌گذاران متکی به بسته‌های سرمایه‌گذاری: این نوع از سرمایه‌گذارها افرادی هستند که به یک مدیر یا توسعه‌دهنده اعتماد می‌کنند که پول خود را در اختیار او بگذارند. اکثر مردم از این راه سرمایه‌گذاری می‌کنند که مهم‌ترین دلیل استفاده از این نوع سرمایه‌گذاری، عدم داشتن دانش کافی در حوزه مالی است.
 2. سرمایه‌گذاران حرفه‌ای: این دسته از سرمایه‌گذاران همان‌گونه که از نامشان پیدا است، حرفه‌ای و مسلط هستند و خودشان می‌دانند که چگونه باید از پول و منابع مالی خودشان مراقبت و نگهداری کنند. این افراد خودشان تحقیق و پژوهش و در نهایت سرمایه‌گذاری می‌کنند. گاهی اوقات به قدری سرمایه دارند که لازم است یک فرد متخصص را استخدام کنند تا در امر مدیریت سرمایه به آن‌ها کمک کند.

درس پدر پولدار برای کودک 10 ساله

بیوگرافی و زندگینامه رابرت کیوساکی

خلاصه کتاب پدر پولدار

پدر پولدارم برای ما بچه ها که دو پسر بچه ی جوان بودیم گفت: «آنچه یک دارایی را مشخص می کند و توضیح می دهد،کلمات نیستند بلکه ارقام هستند. و اگر شما نتوانید اعداد را بخوانید نمی توانید بگویید دارایی چیست.

پدر پولدارم ادامه داد:در حساب داری اعداد مهم نیستند، بلکه آنچه این اعداد به شما می گویند مهم است درست مانند کلمات، کلمات مهم نیستند ولی داستانی که بازگو می کنند مهم است.

به نظرم هیچ چیز در دنیا مشکل تر از فراگیری برنامه ریزی این دستگاه نیست. کلمات را به راحتی می خواندم اما هیچ چیز از آنها نمی فهمیدم. من لغت«الف»را برای تشخیص،ولغت«ف»را برای درک مطلب برمی گزینم. بسیاری ازمردم هم ،در مورد فهم عبارات اقتصادی وضعی به همین منوال دارند.

اگر شما مایلید پولدار شوید،باید خواندن و درک اعداد را یاد بگیرید این جمله را هزاران بار از پدر پولدارم شنیدم.

و همچنین شنیدم که:

پولدارها موجودی و دارایی می آفرینند،حال آنکه مردم بی بضاعت یا کم درآمد،بدهی می آفرینند.

«این نمودار گردش پول در یک دارایی است»
صورت درآمد است که غالبا سود یا زیان نامیده می شود. این نمودار درآمد و مخارج را محاسبه می کند.

در آمد ها
مخارج
بدهی ها
دارایی ها

این نمودار،ترازنامه ی مالی است. علتی که به این نام خوانده می شود،این است که انتظار می رود که در برنامه ریزی هزینه هاو درآمدها را هماهنگ و متعادل سازد.
علت اولیه و اصلی مشکلات مالی،ندانستن تفاوت میان دارای و بدهی است. علت این سردرگمی و عدم اطلاع،تعاریفی که ازاین دو لغت وجود دارد خلاصه میشود. اگرمایلید حسابی سر در گم شوید بهتراست به دنبال معانی دو کلمه دارایی و بدهی در دیکشنری ها بگردید.

دارایی یا موجودی،پولی است که وارد جیب شما می شود.

 

برای دیدن بخش های دیگر و فیلم ها آموزشی وارد بخش موفقیت و انگیزشی شوید برای وارد شدن کلید کنید

مقاله مرتبط:

معرفی و دانلود کتاب پدر پولدار پدر فقیر رابرت کیوساکی

 

فصل هفتم خلاصه کتاب پدر پولدار : هدفتان از کار، یادگیری باشد

به جوانان توصیه می‌کنم که هدفشان از کار کردن را یادگیری در نظر بگیرند. درست است که کسب درآمد مهم است ولی این افراد باید برای یادگیری اهمیت بیشتری قائل شوند. بررسی کنید که برای کسب درآمد و ثروت به چه مهارت‌هایی احتیاج دارید. سپس برای یادگیری این مهارت‌ها (هر چند با درآمد کم) کار و تلاش کنید.

خلاصه کتاب پدر پولدار

انگیزه‌تان را حفظ کنید

راه رسیدن به ثروت، طولانی و سخت است. به راحتی ممکن است در مواجهه با موانع روحیه‌تان را از دست بدهید. برای مثال شاید قیمت سهامی که رویش سرمایه گذاری کرده بودید، ناگهان افت کند.

برای رسیدن به اهداف مالی‌تان، باید حتی در مواجهه با شکست نیز راه‌هایی برای حفظ انگیزه پیدا کنید. یکی از راه‌های تقویت انگیزه این است که فهرست آنچه می‌خواهید و نمی‌خواهید را طبق سلیقه شخصی‌تان تهیه کنید.

«نمی‌خواهم به سرنوشت پدر و مادرم دچار شوم» و «می‌خواهم در عرض سه سال بدهی‌هایم را صاف کنم». هر وقت که لازم داشتید به خودتان یادآوری کنید که چرا باید راه رسیدن به ثروت را ادامه دهید، این فهرست‌ها را مرور کنید.

یکی دیگر از راه‌های حفظ انگیزه این است که پیش از پرداخت قبوض‌تان برای خودتان خرج کنید. اگرچه کمی نامعقول است، با این کار دقیقا می‌فهمید که هر ماه چقدر پول بیشتر لازم دارید تا به هر دو هدفتان برسید تحقق خواسته‌هایی مثل خرید آن گیتار مرغوب که چشمتان را گرفته بود و تسویه با تحصیل داران. منظور این نیست که کلی بدهی به بار آورید، ولی اول به خودتان «پول بدهید» فشار اضافی پرداخت قبوضتان پس از آن باعث می‌شود که راه‌های خلاقانه‌ای برای کسب درآمد بیشتر و رسیدن به هر دو پیدا کنید.

 

 

خلاصه کتاب پدر پولدار در سه جمله

 • کتاب پدر پولدار پدر بی پول در مورد زندگی رابرت کیوساکی و دو پدرش ـ یکی پدر واقعی (پدر فقیر) و دیگری پدر بهترین دوستش (پدر ثروتمند) ـ و شیوه‌های زندگی و اندیشۀ آن‌ها در مورد پول و سرمایه‌گذاری و نحوه استفاده از ثروت و انواع آن است.
 • کتاب در حال اثبات این جمله است که برای ثروتمند‌شدن نیازی به درآمد بالایی ندارید اما نیاز به یادگیری و آموزش زیادی دارید و هرگز نباید این یادگیری را ترک کنید.
 • ثروتمندان طوری رفتار می‌کنند که پول برای آنها کار کند نه آنان برای پول و تفاوت نگرش و دید نسبت به زندگی و وقایع باعث نتایج بزرگی می شود که تفاوت پدر پول دار و فقیر را رقم میزند.

 

امیدواریم این خلاصه از کتاب پدر پولدار مورد توجه شما دوستان قرار گرفته باشه برای خلاصه های بیشتر و مقالات موفقیت می تونید وارد این بخش بشید

این مقاله رو به اشتراک بگذارید

4.5/5

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اگاهی و دریافت مقاله ها و مطالب آموزشی ما رو دنبال کنید

همیشه به روز باشید و از بهترین ها بهترین ها رو یاد بگیرید

مستند ها و فیلم های ویژه مووآ تیم

پلن های اشتراک

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟