ذهنی پشت تسلا و اسپیس ایکس-گفت و گوی فوق العاده با ایلان ماسک + فیلم

مستند مصاحبه، مردی از مریخ ; ایلان ماسک

مستند مصاحبه، مردی از مریخ ; ایلان ماسک قسمت اول

به احتمال زیاد اسم ایلان ماسک رو شنیدید کسی که درست بعد از همه گیری کرونا در سال 2020 به سر زبون ها افتاد. و در سال 2021 با ورود به بازار رمز ارز ها علاقه مندان و البته دشمنان زیادی پیدا کرد. مارک زاگربرگ یک جمله معروف داره که میگه : نمی‌توانید 500 میلیون دوست داشته باشید مگر این که چند دشمن برای خود بسازید! البته به غیر از دوست و دشمن اون مقدار زیادی سود کرد البته عددی از این سود در دست نیست.

 

تسلا ایلان ماسک

 

ایلان ماسک کاملا رویکرد متفاوتی نسبت به کار ها داره و کاملا عاشق ریسک کردن روی پروژهایی هست که ; اگه موفق بشه سود فوق العاده براش ایجاد کنه. این رو خودش هم بار ها گفته ; که مثل هنری فورد که روی ساخت ماشین قمار کرد و نتیجه گرفت ; اون هم روی خودرو های برقی قمار کرد و نتیجه گرفت. نتیجه اش هم رسیدن موقت به رتبه اول ثروتمندان جهان و سبقت یک ماهه از جف بزوس بود.

قماری که بیشتر از 112 میلیارد دلار براش در سال 2020 سود ساخت

مردی از مریخ ; ایلان ماسک

بعضی ها بهش میگن مریخی ; شاید برای اینکه آرزوی مرگ در مریخ رو داره ; و داره روی یک پروژه بزرگ با همکاری ناسا برای سفر به مریخ و ساخت اولین شهر مریخی فعالیت میکنه; و قراره اولین تلاشش برای سفر به مریخ رو در سال 2025 انجام بده; ایلان ماسک همچنین داره روی پروژه اینترنت ماهواره ای کار میکنه ; که هدفش تقویت اینترنت در مناطق شهر و روستایی و تا الان بیشتر 90 ماهواره برای این هدف در مدار قرار داده

اما ایلان ماسک از کجا شروع کرد; و با چه ذهنیتی وارد عرصه های متخلف شد و چطور توانست هر کدام از شرکت هایش را ; تبدیل به بهترین در عرصه فعالیت خودش بکند؟

ما در مووآ تیم ; یک مجموعه به اسم مردی از مریخ آماده کردیم که حاوی مصاحبه ها و ویدیو هایی از ایلان ماسک هست ; که در مورد تمام مسائل کاری و اهدافش صحبت میکنه; این مصاحبه ها از زمانی شروع میشه که کسی اون رو نمی شناخت و تا زمان حال ادامه پیدا میکنه.

این مجموعه بیشتر 150 دقیقه است که می تونید از دو راه زیر تماشاش کنید:

از فروشگاه و خرید مستقیم دوره

خرید اشتراک سایت مووآ و دسترسی به آرشیو بزرگ مطالب

 

ذهنی پشت تسلا اسپیس ایکس و سولار سیتی

این ویدیو مربوط به سخنرانی در همایش تد ; توسط ایلان ماسک درست در زمانی که هنوز انچنان شناخته شده نبود و در مورد آنیده فعالیت هاش و اهدافش میگه:

زمان 21 دقیقه/ حجم 338مگ / قسمت اول مستند مصاحبه، مردی از مریخ ; ایلان ماسک

این محتوای مخصوص کاربران دارای اشتراک Vip می باشد

با مشخصات خود وارد شوید تا به محتوا دسترسی پیدا کنید

اگر اشتراک ندارید از اینجا وارد شوید تا پلن های اشتراک را مشاهده کنید

مستند مصاحبه، مردی از مریخ ; ایلان ماسک لینک صفحات:

قسمت اول-ذهنی پشت تسلا اسپیس ایکس و سولار سیتی-گفتوگوی تد ایلان ماسک

آینده ای که ما میسازیم به کجا ختم میشه گفت و گوی تد ایلان ماسک

تلاش ترسناک ایلان ماسک-مجموعه سخنرانی های ایلان ماسک-انگیزشی ایلان ماسک

سخنرانی و گفت و گو در بین رهبران و پیشرو های جهان در امارات

 

تصاویر مربوط به مستند مصاحبه، مردی از مریخ

 

ذهنی پشت تسلا و اسپیس ایکس-گفت و گوی فوق العاده با ایلان ماسک + فیلم

ذهنی پشت تسلا و اسپیس ایکس-گفت و گوی فوق العاده با ایلان ماسک + فیلم

 

 

 

 

مقالات مرتبط

ایلان ماسک چگونه فضا را تسخیر کرد؟

ایلان ماسک و پروژه‌هایش | این داستان: صنعت خودرو

برنامه کاری ایلان ماسک

مجله فناوری

 

بیوگرافی

ایلان ماسک کیست؟

خلاصه زندگی ایلان ماسک: ایلان ریو ماسک (Elon Reeve Musk) ۷ تیر ۱۳۵۰ (۲۸ ژوئن سال ۱۹۷۱) در پرتوریا، آفریقای جنوبی متولد شد.
ایلان ماسک به دلیل تأسیس شرکت تسلا موتورز (Tesla Motors) و اسپیس ایکس (SpaceX) به محبوبیت زیادی رسیده است.

فراهم کردن شرایط زندگی در فضا و انقلاب در صنعت خودرو سازی; دو رویای بزرگ ایلان ماسک برای بشریت است. ایلان ماسک فرزند ارشد خانواده ۵ نفره خود بود، وقتی که در ۱۰ سالگی از والدین خود یک کامپیوتر هدیه گرفت; به سرعت به دنبال یادگیری زبان های برنامه نویسی رفت، در همان سال یعنی هنگامی که ۱۰ سال داشت پدر و مادر وی از هم جدا شدند.

ذهنی پشت تسلا و اسپیس ایکس-گفت و گوی فوق العاده با ایلان ماسک + فیلم

شروع به تغییر

در سن ۱۲ سالگی ایلان ماسک موفق شد اولین برنامه خود را با نام Blastar تقریبا ۵۰۰ دلار بفروشد.

او در دوران کودکی بسیار آرام  و اهل مطالعه کتاب بود و همین موضوع باعث شد ; در این دوران توسط دوستان و هم کلاسی های خود مورد تمسخر قرار بگیرد; تا جایی که در سن ۱۵ سالگی به کلاس های آموزش کاراته و کشتی رفت تا بتواند از خود دفاع کند.

پس از اینکه دوران دبیرستان را به پایان رساند در سن ۱۷ سالگی برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرد ;تا قانون سربازی در آفریقای جنوبی را به نوعی دور بزند، پس از مهاجرت به کانادا موفق شد اقامت دائم کانادا را بگیرد.

پس از گذراندن دو سال در دانشگاه کویینز، در سال ۱۹۹۱ این دانشگاه را رها کرد و به دانشگاه پنسیلوانیا رفت;او در آنجا در رشته‌های کسب‌وکار و فیزیک، دو مدرک لیسانس گرفت سپس به دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا رفت ; تا دکترای خود را در رشته فیزیک انرژی بگیرد اما پس از گذشت ۲ روز از تصمیم خود منصرف شد.

ورود به بازار کار

ایلان ماسک پس از اینکه متوجه شد; بستر برای راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی فراهم شده است و کسب و کارهای اینترنتی نوپا به شدت در حال رشد هستند تصمیم گرفت ;
اولین کسب و کار اینترنتی خود را در سال ۱۹۹۵ به کمک برادرش کیمبال ماسک با نام zip2 راه اندازی کند.

شرکت zip2 محتواهای مورد نیاز سایت هایی مانند: نیویورک تایمز و شیکاگو تریبون و… را تامین می‌کرد.

پس از گذشت ۴ سال سهام شرکت zip2 به شدت رشد کرد و ایلان ماسک موفق شد ;شرکت خود را به مبلغ ۳۰۷ میلیون دلار نقد و ۳۴ میلیون دلار سهام به شرکت کامپک (Compaq) بفروشد.

راه اندازی پی پال

ایلان ماسک در سال ۱۹۹۹ بلافاصله پس از فروش شرکت zip2 شرکت جدید خود را با نام X.Com راه اندازی کرد این شرکت مربوط به پرداخت های اینترنتی و خدمات مالی بود. یک سال بعد;شرکت x.com با شرکت کانفینیتی (Confinity) شراکت کردند و سرویس محبوب پی پال (PayPal) را راه اندازی کردند.

سه سال بعد یعنی در سال ۲۰۰۲ فروشگاه اینترنتی ebay یک پیشنهاد ۱.۵ میلیارد دلاری برای خرید paypal داد ;که در آن زمان ایلان ماسک صاحب ۱۱ درصد سهام این شرکت بود;س از فروش شرکت paypal به فروشگاه اینترنتی ebay مبلغی معادل ۱۵۰ میلیون دلار به ایلان ماسک داده شد.

شروع فعالیت و رفتن به دنبال رویا

در سال ۲۰۰۲ ایلان ماسک با راه اندازی شرکت اسپیس ایکس (SpaceX) به رویای خود یعنی سفر به فضا یک قدم نزدیک تر شد.

او با سرمایه گذاری ای که در این زمینه کرد قصد داشت تا اعتماد ناسا و سایر شرکت های فعال در این زمینه را جلب کند; تا بتواند اهداف خود را محقق کند.
در سال ۲۰۰۸ ناسا قراردادی را با شرکت اسپیس ایکس تنظیم کرد;
که بر اساس این قرار داد شرکت اسپیس ایکس ;وظیفه‌ی انتقال تجهیزات به ایستگاه بین‌المللی فضایی برای فضانوردان را برعهده ‌گرفت.

در سال ۲۰۱۲ ایلان ماسک تاریخ ساز شد و توانست به کمک موشک فالکن ۹ (Falcon 9) تقریبا ۵۰۰ کیلوگرم تجهیزات برای فضانوردان مستقر در ایستگاه بین‌المللی فضایی بفرستد;
این اولین بار در تاریخ بود که یک شرکت خصوصی توانسته بود به چنین موفقیتی در این حوزه برسد.

speaks onstage during SXSW at Austin Convention Center on March 10, 2018 in Austin, Texas.

برخواستن دوباره و فرار از ورشکستگی

در سال ۲۰۱۳ او مجدد با شرکت اسپیس ایکس به موفقیت دیگری رسید; و توانست به کمک موشک فالکن ۹ ماهواره‌ای را به مدار ماهواره‌های زمین‌ثابت ارسال کند. این همان مداری است که در آن ماهواره‌های تلویزیونی قرار می‌گیرند.

در اواخر مارس ۲۰۱۸ ، شرکت اسپیس ایکس از دولت آمریکا مجوز پرتاب ماهواره به مدارهای اطراف زمین را گرفت تا بتواند از این طریق به مردم دنیا خدمات اینترنتی رایگان ارائه دهد. که طبق این طرح پهنای باند اینترنت در مناطق روستایی و شهری تقویت میشد.

تسلا موتورز در سال ۲۰۰۳ راه اندازی شد که ایلان ماسک یکی از بنیان گذاران اصلی این شرکت بود. هم اکنون شرکت تسلا موتورز یکی از محبوب ترین شرکت های سازنده اتومبیل در جهان است که ایلان ماسک نیز به‌ عنوان مدیر عامل اجرایی و رییس هیات مدیره‌ی تسلا موتورز فعالیت می‌کند.

ایلان ماسک از طریق تسلا موتورز به رویای خود یعنی انقلاب در صنعت خودروسازی رسید وی با طراحی و ساخت خودروهای برقی توانست به سرعت سهام تسلا موتورز را افزایش دهد و خودرو های برقی را در میان مردم معرفی کند.

 

 

ما در مووآ تیم ; یک مجموعه به اسم مردی از مریخ آماده کردیم که حاوی مصاحبه ها و ویدیو هایی از ایلان ماسک هست ; که در مورد تمام مسائل کاری و اهدافش صحبت میکنه; این مصاحبه ها از زمانی شروع میشه که کسی اون رو نمی شناخت و تا زمان حال ادامه پیدا میکنه.

این مجموعه بیشتر 150 دقیقه است که می تونید از دو راه زیر تماشاش کنید:

از فروشگاه و خرید مستقیم دوره

خرید اشتراک سایت مووآ و دسترسی به آرشیو بزرگ مطالب

 

این مقاله رو به اشتراک بگذارید

4.5/5

مقالات مشابه

2 دیدگاه در “ذهنی پشت تسلا و اسپیس ایکس-گفت و گوی فوق العاده با ایلان ماسک + فیلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اگاهی و دریافت مقاله ها و مطالب آموزشی ما رو دنبال کنید

همیشه به روز باشید و از بهترین ها بهترین ها رو یاد بگیرید

مستند ها و فیلم های ویژه مووآ تیم

پلن های اشتراک

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟