زندگی نامه گری وی کارآفرین بزرگ مهاجر Gary Vaynerchuk

 

 

زندگی نامه گری وی نرچاک کارآفرین ، مدیر ، نویسنده و شخصیت اینترنتی بلاروس-آمریکایی است. او در فضای بازاریابی دیجیتال و شبکه های اجتماعی موفقیت های بزرگی کسب کرده و شرکت های بزرگی مانند “VaynerMedia” و “VaynerX” را تاسس کرده و رهبری می کند.

گری وی همچنین در طی چند سال شرکت واین خانوادگی خود را از یک شرکت 3 میلیون دلاری به یک امپراتوری 60 میلیون دلاری تبدیل کرده است; وی در بابرویسک ، اتحاد جماهیر شوروی (بلاروس امروزی) متولد شد و هنگامی که 3 سال داشت ، به همراه خانواده به ایالات متحده رفت; در نوجوانی ، او درگیر چندین تجارت در حوضه مشاغل كوچك ، مانند فروش كارت بیس بال و گل ، شد و درآمد بسیار زیادی را بدست آورد.

 

خلاصه ای از هر آنچه که درباره ی گری وی باید بدانید

گری وی سپس با اصرار پدر و شرایط خانواده به تجارت واین خانواده خود پیوست و تا سی سالگی مشغول این کار بود و در این بین از دانشگاه “Mount Ida” در ماساچوست فارغ التحصیل شد. او شرکت های خرده فروشی پدرش را به دست گرفت و آن را به یک تجارت بسیار موفق تجارت الکترونیکی تبدیل کرد. او شرکت های “واین لابریری دات کام” ، “VaynerMedia” و “گالری” را پایه گذاری کرد.

وی به عنوان یک سرمایه گذار پیشگام در بسیاری از زمینه های مختلف سرمایه گذاری های موفقی انجام داد مثل توییتر و اسنپ چت و تخصص تجاری وی باعث شکوفایی بسیاری از شرکت ها شد. در سال 2009 ، گری به نویسندگی مشغول شد و برای نوشتن 10 کتاب با “HarperStudio” قرارداد امضا کرد. وی تاکنون شش کتاب نوشته است.

زندگی نامه گری وی

تولد

گری وایرنچوک در 14 نوامبر 1975 در بابرویسک ، اتحاد جماهیر شوروی متولد شد ، که پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به بلاروس معروف شد. او یکی از سه فرزند خانواده بود و به همراه یک برادر و یک خواهر خود بزرگ شد.

مهاجرت به ایالات متحده

پس از گذراندن سه سال اول زندگی در بابرویسک ، گری به همراه خانواده به ایالات متحده رفت; پدر وی تاجر بود ، و خانواده وی در یک آپارتمان استودیویی در کوئین ، نیویورک سکنی گزیدند.

کسب درآمد از دوران کودکی

  • پدرش کار خود را در یک فروشگاه نوشیدنی فروشی در نیوجرسی آغاز کرد. فروشگاه متعلق به یکی از بستگان آنها بود;  او فرزندان خود را با خود برد تا در ادیسون ، نیوجرسی زندگی کنند; گری همیشه ذهنیت کارآفرینی داشت و حتی از زمان کودکی اون در کنار مدرسه رفتنش همیشه یک دکه ی لیموناد فروشی برپا میکرد که بتواند مقداری پول اضافی به دست بیاورد.
  • او حتی قبل از رسیدن به سنین نوجوانی و جوانی، همیشه علاقه مند به پول درآوردن بود; در نوجوانی، او از باغهای همسایه خود گل برداشت و آنها را در خیابان ها فروخت. این اولین فعالیت تجاری او بود.
  • جذابیت طبیعی که او در رفتار و کارهایش داشت به رشد و توسعه تجارت او بسیار کمک کرد; غرفه لیموناد که او به عنوان یک نوجوان ایجاد کرده بود ، به سرعت شروع به ساختن شعبه های دیگر در سطح شهر کرد و او مدیریت بسیاری از غرفه های لیموناد را در شهر به دست گرفت.
  • او همچنین کارت های بیس بال معامله می کرد و هر هفته از طریق آنها هزاران دلار درآمد داشت; پدرش در آن زمان کنترل کامل نوشیدنی های الکلی را به دست گرفته بود و به زودی از گری خواسته بود به تجارت خود بپیوندد. گری نتوانست این پیشنهاد را رد کند و همه فعالیتهای مستقل او به زودی متوقف شد.

 

معرفی گری وی

مستند ده روز با گری وی

پایان دوران دبیرستان

در همین حال ، او دوره دبیرستان خود را در دبیرستان “North Hunterdon” با موفقیت گذراند. “سپس در ” کالج Mount Ida “ واقع در نیوتن ، ماساچوست ثبت نام کرد.

 

گری در تمام سالهای دبیرستان و دانشگاه خود در فروشگاه نوشیدنی فروشی پدرش مشغول به کار بود. وی کنترل فروشگاه آنها ” نوشیدنی با تخفیف Shopper” واقع در اسپرینگفیلد ، نیوجرسی را به دست آورد; با این حال ، گری می دانست که تجارت الکترونیکی یک صنعت سریع در حال رشد است و بنابراین می خواست از مزایای آن بهره ببرد. این منجر به این ایده شد که تجارت پدرش را دگرگون کرد.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

گری فروشگاه اینترنتی را راه اندازی کرد و نام فروشگاه را “کتابخانه نوشیدنی” تغییر نام داد; برای تبلیغات بیشتر ، وی همچنین یک کانال “یوتیوب” با نام ” کتابخانه نوشیدنی ” ، یک پخش اینترنتی روزانه را راه اندازی کرد و در آنجا در مورد انواع مختلف نوشیدنی بحث کرد.

در اواسط دهه 2000، تجارت خانوادگی با جهش شدید رو به رو شد. در حالی که پیش از این، این شرکت 3 میلیون دلار ارزش داشت ، تا سال 2005 ، این تجارت به ارزش 60 میلیون دلار رسید.

در سال 2006 ، وی همچنین یک وبلاگ ویدئویی منظم را در “YouTube” به نام “تلویزیون کتابخانه نوشیدنی ” شروع کرد ، که گری وایرنچوک در آن به بررسی نوشیدنی، انواع مختلف نوشیدنی و مزه های مختلف میپرداخت.

در سال 2011 ، این نمایش را بعد از 1000 قسمت را به پایان رساند; این برنامه سپس با یک پادکست روزانه با عنوان “روزانه انگور” جایگزین شد که اعتقاد بر این است که این سری پادکست های ویدئویی نقش زیادی در افزایش محبوبیت تجارت نوشیدنی گری وایرنچوک داشته است.

گری که از موفقیت این سرمایه گذاری غافلگیر شده بود ، فهمید که بازاریابی آنلاین چقدر پتانسیل دارد و آینده ای روشن در انتظار این نوع بازاریابی است.

در سال 2009 ، او با همکاری برادر کوچکتر خود ، AJ ، بنیاد “VaynerMedia” را پایه گذاری کرد; این شرکت در ابتدا یک شرکت سرمایه گذاری با بودجه کم بود اما خیلی زود به یک شرکت چند میلیون دلاری تبدیل شد.

“VaynerMedia”

 

خدمات مرتبط با رسانه های پرداخت شده ، استراتژی های رسانه ای ، بازاریابی تأثیرگذار ، استراتژی های تجارت الکترونیکی ; مارک های شخصی و بازاریابی SMB را ارائه می دهد; این اساساً تمام جنبه های بازاریابی آنلاین را در بر می گیرد. این شرکت با مشتریانی مانند “پپسیکو” ، “جنرال الکتریک” و “جانسون و جانسون” ;خود را به عنوان یکی از برترین بازیگران بین المللی در این بخش در سالیان اخیر معرفی کرده است.

طی چند سال از تأسیس خود ، این شرکت در سال 2015 آن را به لیست آژانسهای A-list ‘AdAge تبدیل کرد; سال بعد ، این شرکت با درآمد ناخالص سالانه 100 میلیون دلار و 600 کارمند به طرز چشمگیری رشد کرد; این شرکت همچنین با ‘Vimeo’ همکاری خود را برای اتصال فیلمسازان و برندها برای محتوای آنلاین شروع کرد.

مقالات مرتبط

معرفی گری وی و چرا یکی از بهترین الگو ها برای کارآفرینی است؟

ده روز همراه با گری وی فصل یک

کمیک کوتاه و جالب از گری وی

 

زندگی نامه گری وی

 

 

گری در سال 2017 ریاست شرکتی به نام ‘PureWow’ را بر عهده گرفت و آن را به نام «گالری» تغییر نام داد; بنابراین با افزودن چندین عنصر به «PureWow» ، یک شرکت جدید تشکیل شد.

جدا از اداره شرکتهای خود ، گری وایرنچوک همچنین به عنوان سرمایه گذار برای ده ها شرکت نوپا و مبتدی شناخته میشود; برخی از شرکتهای اصلی که وی در آن سرمایه گذاری کرده است عبارتند از: “فیس بوک” ، “ونمو” و “توییتر”. “کارآفرین” یک مجله معتبر آمریکایی است که ارزش خالص گری را در سال 2017، 160 میلیون دلار تخمین زده است.

چند سرمایه گذاری و تاسس چند شرکت دیگر که به گری اعتبار داده بیشتری داده اند ;شامل “VaynerRSE” ، “BraVe Ventures” و “VaynerSports” هستند.

علاقه مندی ها

گری همچنین علاقه زیادی به رسانه های جمعی نشان داده است; وی در سال 2017 در برنامه تلویزیونی ” Planet of the Apps ” ظاهر شد. این سریال بر روی توسعه دهندگان جوان برنامه تمرکز داشت ، زیرا ایده های خود را به داوران ارائه می دادند; گری یکی از اعضای مکرر بازیگران بود که شرکت کنندگان را داوری و راهنمایی می کرد.

در سال 2014 ، گری یک سریال YouTube را با نام “The #AskGaryVee Show” راه اندازی کرد. گری برای ایجاد این نمایش بازیگر حرفه ای استخدام نکرد و در عوض از تیم داخلی خود استفاده کرد. سوالات استفاده شده در این برنامه از “اینستاگرام” و “توییتر” گرفته شده است ، و گری به آنها پاسخ داد.

و نمایش دیلی وی شد که ما در مووآتیم ترجمه کردیم و می تونید از اینجا ببینید

گری وایرنچوک تاکنون شش کتاب نیز نگاشته است. در سال 2009 ، او برای نوشتن 10 کتاب با “HarperStudio” قرارداد بست. اولین کتاب او ، ‘Crush it! Why Now is the Time to Cash in on Your Passion,’ ، یک کتاب بسیار پرفروش شد. پنج کتاب باقیمانده نیز که مبتنی بر کارآفرینی بودند نیز نسبتاً موفق بودند.

 

 

داستان موفقیت الهام بخش گری واینچوک در “نیویورک تایمز” ، “وال استریت ژورنال” ، “زمان” و “GQ” منتشر شده است; در سال 2011 ، “وال استریت ژورنال” نام گری را در لیست خود در ” Twitter’s Small-Business Big Shots. ” منتشر کرد;” “Bloomberg Businessweek” وی را در لیست “20 نفری که همه کارآفرینان باید از آنها پیروی کنند” درج کرد.

  • گری واینرچوک در سال 2004 با لیزی ازدواج کرد و این زوج از آن زمان تاکنون با هم بوده اند. آنها یک دختر به نام میشا اوا و یک پسر به نام ژاندر آوی دارند.

زندگی نامه گری وی

 

مقالات مرتبط

معرفی گری وی و چرا یکی از بهترین الگو ها برای کارآفرینی است؟

ده روز همراه با گری وی فصل یک

کمیک کوتاه و جالب از گری وی

 

این مقاله رو به اشتراک بگذارید

4.5/5

مقالات مشابه

6 دیدگاه در “زندگی نامه گری وی کارآفرین بزرگ مهاجر Gary Vaynerchuk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اگاهی و دریافت مقاله ها و مطالب آموزشی ما رو دنبال کنید

همیشه به روز باشید و از بهترین ها بهترین ها رو یاد بگیرید

مستند ها و فیلم های ویژه مووآ تیم

پلن های اشتراک

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟